архітектураАрхітектурні роботи в області міського планування сучасного міста користуються великим попитом зараз, так як міста все більше розширюють свої кордони. Все більше і більше міст стають зацікавлені в «зеленому» плануванні, оновленню міських просторів, а також підвищення ефективності існуючих просторів. За все це часто відповідає інженер архітектор, який планує, розробляє і контролює, як елементи ландшафтного дизайну, дорожні маршрути, а також використання будівель які об’єднуються в унікальну міське середовище.

Часто коли відбувається проектування мікрорайонів будівлі створюються таким чином, щоб вони були приємними для очей, функціональними, безпечними і енергоефективними. З цього архітектори та міські розробники повинні брати до уваги технічні, економічні і правові вимоги, а також потреби людей, які хочуть жити, вчитися, працювати або відпочивати в цих будівлях і міських просторах гуляючи по якісно встановленні бруківці. Знаходження правильного балансу між художньо-творчим проектуванням будівель і технічно-економічної реалізацією має важливе значення.

Крім екологічних аспектів (енергетика, навколишнє середовище), які все частіше надходять на перший план, все більше останнім часом значення надається також до перепланування і реконструкції старих і існуючих будівель, а так само збереження історичних пам’яток (архітектурна спадщина), з цього архітектор повинен це враховувати при переплануванні. З цього архітектори часто співпрацюють з цивільними інженерами, перш за все в галузі планування та управління комплексних проектів. Архітектори також повинні координувати свої дії з владою і будівельними компаніями.

Виходячи з вище сказаного кожен архітектор який хоче змінити життя жителів міста на краще повинен пізнати модулі творчого дизайну та проектування (принципи, геометрію, архітектурну візуалізацію, малювання і САПР), проектування, (теорію будівництва, будівельні конструкції, міське планування і розвиток), інжиніринг , (несучі конструкції, структурну теорію, фізику будівництва та матеріалознавство, бути в курсі можливих структурних ушкоджень), історію і теорію (теорію архітектури, історію мистецтва і будівель, вчить збереженню історичних пам’яток, мати будинок картографії та геодезії, планування і будівельні роботи, норми права, управління, пожежну безпеку, культурні принципи (естетику, соціологію, спосіб життя і культуру міських жителів).